تماس با ما

نشانی : تهران خیابان آزادی- روبروی دانشگاه صنعتی شریف- پلاک 454

تلفن : 61903 - 021 - (30خط)
فاكس : 66053652 - 021
صندوق پستی : 1384-13445
پست الكترونيكي : info@samasoft.net

پرتال مشتریان

نکات امنيتي نحوه ي استفاده از قفل هاي سخت افزاري

سایر موارد:
نکات امنيتي در خصوص نحوه ي استفاده از شناسه هاي سخت افزاري:

    در صورت گم کردن شناسه مراتب را فورا به مدير سيستم دانشگاه خود اطلاع دهيد.
    شناسه هاي گم شده را فورا در سيستم غير فعال يا حذف کنيد.
    هرگز در حالي که شناسه سخت افزاري شما به کامپيوتر متصل است -حتي براي مدتي کوتاه- کامپيوتر را رها يا ترک نکنيد.در اين شرايط حتما بايد شناسه را از کامپيوتر جدا کرده و همراه خود ببريد.
    اکيدا توصيه مي شود تنها هنگامي که مي خواهيد با برنامه کارکنيد شناسه را به کامپيوتر وصل کنيد و بعد از اتمام کار شناسه را حتما جدا کنيد. رعايت اين نکته بسيار بسيار ضروري است و بدون رعايت اين اصل استفاده از شناسه ها از نظر امنيتی کاري بی ثمر خواهد بود.
    هرگز شناسه خود را در اختيار ديگران قرارندهيد.دقت کنيد که مسوليت تغييرات رخ داده در سيستم از طريق شناسه شما برعهده شما بوده و در اين حالت ديگر امکان انکار براي شما وجود ندارد.
    مديران سيستم ضروري است که در ازا در اختيار قراردادن اين شناسه ها به کاربران موارد فوق را به آنها بطور کتبي اعلام کرده و تعهد دريافت کنند.

سایر موارد:
نکاتي در خصوص استفاده از شناسه هاي سخت افزاري:

    اين شناسه ها در حال حاضر تنها روي ويندوز هاي 32 بيتي کار مي کنند و روي ويندوز هاي 64 بيتي کارنمي کنند
    با توجه به امکان بروز خرابي يا آسيب ديدن شناسه ها بر اثر ضربه، حرارت و ... ضروري است علاوه بر دقت در نحوه نگهداري، مديران سيستم تعداد بيشتري شناسه نسبت به تعداد مورد نياز خود تهيه کنند تا در صورت بروز خرابي با مشکل روبرو نشوند اين توصيه بخصوص براي مشترياني که درمسافت دورتري از تهران قراردارند بسيار مهم است.
    در صورتي که شناسه توسط برنامه شناسايي نشد نصب بودن درايور شناسه را کنترل کنيد و دقت کنيد که اگر پورت USB را عوض کنيد درايور مجددا بايد نصب شود.

گروه امنیتی سما