نشانی : تهران خیابان آزادی- روبروی دانشگاه صنعتی شریف- پلاک 454
تلفن : 61903 - 021 - (30خط)
فاكس : 66053652 - 021
صندوق پستی : 1384-13445
پست الكترونيكي : info@samasoft.net

در صورت تمایل به خرید یکی از محصولات سما با بخش فروش تماس حاصل فرمـایید.

 

تلفن : 61903 - 021 - (30خط)


نکات امنيتي نحوه ي استفاده از قفل هاي سخت افزاري

سایر موارد:
نکات امنيتي در خصوص نحوه ي استفاده از شناسه هاي سخت افزاري:

    در صورت گم کردن شناسه مراتب را فورا به مدير سيستم دانشگاه خود اطلاع دهيد.
    شناسه هاي گم شده را فورا در سيستم غير فعال يا حذف کنيد.
    هرگز در حالي که شناسه سخت افزاري شما به کامپيوتر متصل است -حتي براي مدتي کوتاه- کامپيوتر را رها يا ترک نکنيد.در اين شرايط حتما بايد شناسه را از کامپيوتر جدا کرده و همراه خود ببريد.
    اکيدا توصيه مي شود تنها هنگامي که مي خواهيد با برنامه کارکنيد شناسه را به کامپيوتر وصل کنيد و بعد از اتمام کار شناسه را حتما جدا کنيد. رعايت اين نکته بسيار بسيار ضروري است و بدون رعايت اين اصل استفاده از شناسه ها از نظر امنيتی کاري بی ثمر خواهد بود.
    هرگز شناسه خود را در اختيار ديگران قرارندهيد.دقت کنيد که مسوليت تغييرات رخ داده در سيستم از طريق شناسه شما برعهده شما بوده و در اين حالت ديگر امکان انکار براي شما وجود ندارد.
    مديران سيستم ضروري است که در ازا در اختيار قراردادن اين شناسه ها به کاربران موارد فوق را به آنها بطور کتبي اعلام کرده و تعهد دريافت کنند.

سایر موارد:
نکاتي در خصوص استفاده از شناسه هاي سخت افزاري:

    اين شناسه ها در حال حاضر تنها روي ويندوز هاي 32 بيتي کار مي کنند و روي ويندوز هاي 64 بيتي کارنمي کنند
    با توجه به امکان بروز خرابي يا آسيب ديدن شناسه ها بر اثر ضربه، حرارت و ... ضروري است علاوه بر دقت در نحوه نگهداري، مديران سيستم تعداد بيشتري شناسه نسبت به تعداد مورد نياز خود تهيه کنند تا در صورت بروز خرابي با مشکل روبرو نشوند اين توصيه بخصوص براي مشترياني که درمسافت دورتري از تهران قراردارند بسيار مهم است.
    در صورتي که شناسه توسط برنامه شناسايي نشد نصب بودن درايور شناسه را کنترل کنيد و دقت کنيد که اگر پورت USB را عوض کنيد درايور مجددا بايد نصب شود.

گروه امنیتی سما

اموزش هک - تکنیک های هک و امنیت گروه امنیتی سما
  • بنا به سوالات زیاد و درخواست های زیادی که انجام شده بود، امروز با آموزش دسترسی به دارک وب با Tor در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ابتدا تعریفی داشته باشیم از دارک وب : ( آموزش دسترسی به دارک وب با Tor ) دارک وب ( Dark Web ) چیست؟ Dark Web یک […] نوشته آموزش دسترسی به دارک وب با Tor اولین بار در گروه امنیتی سما. پدیدار شد.

  • در این بخش با دانلود دوره آموزش فایروال Checkpoint در خدمت عزیزان خواهیم بود. شرکت چک پوینت (Check Point)، در سال ۱۹۹۳ توسط گیل شوئد (Gil Shwed) و دوستش شلومو کرمر (Shlomo Kramer) تأسیس شد.( فایروال Checkpoint ) مقر مرکزی این شرکت در شهر تل‌آویو واقع‌ شده است و دفاتری نیز در آمریکا، بلاروس، سوئد، […] نوشته دانلود دوره آموزش فایروال Checkpoint اولین بار در گروه امنیتی سما. پدیدار شد.

  • دوره CompTIA PenTest + یک گواهینامه سطح متوسط در زمینه مهارت های حرفه ای امنیت سایبری است به منظور تسلط کامل بر شناسایی، بهره برداری، گزارش و مدیریت آسیب پذیری های شبکه پایه گذاری شده است. CompTIA PenTest + تنها آزمون تست نفوذ است که در مرکز تست PUE در VUE انجام شده است، سوالات […] نوشته دانلود دوره CompTIA PenTest + اولین بار در گروه امنیتی سما. پدیدار شد.


گروه امنیتی سما