نشانی : تهران خیابان آزادی- روبروی دانشگاه صنعتی شریف- پلاک 454
تلفن : 61903 - 021 - (30خط)
فاكس : 66053652 - 021
صندوق پستی : 1384-13445
پست الكترونيكي : info@samasoft.net

در صورت تمایل به خرید یکی از محصولات سما با بخش فروش تماس حاصل فرمـایید.

 

تلفن : 61903 - 021 - (30خط)


نکات امنيتي نحوه ي استفاده از قفل هاي سخت افزاري

سایر موارد:
نکات امنيتي در خصوص نحوه ي استفاده از شناسه هاي سخت افزاري:

    در صورت گم کردن شناسه مراتب را فورا به مدير سيستم دانشگاه خود اطلاع دهيد.
    شناسه هاي گم شده را فورا در سيستم غير فعال يا حذف کنيد.
    هرگز در حالي که شناسه سخت افزاري شما به کامپيوتر متصل است -حتي براي مدتي کوتاه- کامپيوتر را رها يا ترک نکنيد.در اين شرايط حتما بايد شناسه را از کامپيوتر جدا کرده و همراه خود ببريد.
    اکيدا توصيه مي شود تنها هنگامي که مي خواهيد با برنامه کارکنيد شناسه را به کامپيوتر وصل کنيد و بعد از اتمام کار شناسه را حتما جدا کنيد. رعايت اين نکته بسيار بسيار ضروري است و بدون رعايت اين اصل استفاده از شناسه ها از نظر امنيتی کاري بی ثمر خواهد بود.
    هرگز شناسه خود را در اختيار ديگران قرارندهيد.دقت کنيد که مسوليت تغييرات رخ داده در سيستم از طريق شناسه شما برعهده شما بوده و در اين حالت ديگر امکان انکار براي شما وجود ندارد.
    مديران سيستم ضروري است که در ازا در اختيار قراردادن اين شناسه ها به کاربران موارد فوق را به آنها بطور کتبي اعلام کرده و تعهد دريافت کنند.

سایر موارد:
نکاتي در خصوص استفاده از شناسه هاي سخت افزاري:

    اين شناسه ها در حال حاضر تنها روي ويندوز هاي 32 بيتي کار مي کنند و روي ويندوز هاي 64 بيتي کارنمي کنند
    با توجه به امکان بروز خرابي يا آسيب ديدن شناسه ها بر اثر ضربه، حرارت و ... ضروري است علاوه بر دقت در نحوه نگهداري، مديران سيستم تعداد بيشتري شناسه نسبت به تعداد مورد نياز خود تهيه کنند تا در صورت بروز خرابي با مشکل روبرو نشوند اين توصيه بخصوص براي مشترياني که درمسافت دورتري از تهران قراردارند بسيار مهم است.
    در صورتي که شناسه توسط برنامه شناسايي نشد نصب بودن درايور شناسه را کنترل کنيد و دقت کنيد که اگر پورت USB را عوض کنيد درايور مجددا بايد نصب شود.

گروه امنیتی سما

مرجع اخبار و آموزش امنیت شبکه گروه امنیتی سما
  • مهم‌ترین کارهایی که مدیران کسب و کارها برای کاهش آسیب‌پذیری‌های امینیت سایبری شرکت خود می‌توانند انجام دهند کدام هستند؟ ( امنیت سایبری ) مدنیک: اگر به جنبه‌های مدیریتی، سازمانی و استراتژیک امنیت سایبری توجه نکنید، بخش‌های مهمی را از دست می‌دهید. بسیاری از افراد روی توسعه‌ی بهتر سخت‌افزار و نرم‌افزار کار می‌کنند و این، کار […] نوشته تصورات اشتباه مدیران در مورد امنیت سایبری – قسمت دوم اولین بار در گروه امنیتی سما. پدیدار شد.

  • در این بخش با مقاله ای با موضوع جلوگیری از حملات sql injection در asp.net در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. این مقاله ترجمه یکی از مقالات سایت Mikesdotnetting می باشد. در این مقاله سعی شده حملات sql injection بررسی شود و راه های مقابله با آن نیز آموزش داده شوند. قسمت دوم : در […] نوشته جلوگیری از حملات sql injection در asp.net – قسمت دوم اولین بار در گروه امنیتی سما. پدیدار شد.

  • در این بخش با آموزش نرم افزار وایرشارک در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. وایرشارک یک ابزار بسیار قدرتمند در تحلیل و آنالیز ترافیک و پروتکل های شبکه می باشد که کمک بسیار زیادی به ادمین ها شبکه دراین مورد می کند. وایرشارک یک برنامه رایگان است که به شما اجازه می دهد تا data […] نوشته آموزش نرم افزار وایرشارک | Wireshark Essential Training اولین بار در گروه امنیتی سما. پدیدار شد.


گروه امنیتی سما