نشانی : تهران خیابان آزادی- روبروی دانشگاه صنعتی شریف- پلاک 454
تلفن : 61903 - 021 - (30خط)
فاكس : 66053652 - 021
صندوق پستی : 1384-13445
پست الكترونيكي : info@samasoft.net

در صورت تمایل به خرید یکی از محصولات سما با بخش فروش تماس حاصل فرمـایید.

 

تلفن : 61903 - 021 - (30خط)


مصاحبه رئیس هیئت مدیره سما سامانه با روزنامه جام جم

کار آفرینی با دستان خالی

 

مهرداد خانجانی از جمله کار آفرینانی است که از دوران دانشجویی پایه های کسب و کار خود را در زمینه ی نرم افزار آغاز کرده است و معتقد است با داشتن چشم انداز حتی با دستان خالی میتوان کار آفرین بود .
وی درباره ضرورت تدوین چشم انداز به جام جمع می گوید : ایده آل گرایی و آرمان خواهی از جمله ویژگی های کار آفرینان است .این نگاه باعث می شود وقتی کار آفرینی کار را شروع می کند، چشم انداز کار را بزرگ می بیند، ما نیز از این قاعده مستثنا نبودیم . از 24 سالگی که کار را شروع کردیم به فکر گسترش کار به کل ایران و حتی خارج از ایران بودیم .وجود این چشم انداز باعث شد تا امروز بتوانیم در سراسر ایران حضور داشته باشیم .
مطالعه مدیران کسب و کار ها را برای آشنایی آنها با مفاهیم کلیدی و مهم بسیار با اهمیت می داند و تاکید می کند : حاصل مطالعات و دوره هایی که در آنها شرکت کردم، درک و تعمق بیشتر برای طراحی علمی چشم انداز و ماموریت همسو با آن شده است .
وی تاکید می کند : چشم انداز اصلی ما به واسطه ارزش ها و اهداف جهانی که برای راه اندازی کار داشتیم، تغییر نکرده است.ولی درباره ماموریت های سازمانی خود تجدید نظر کرده ایم و همچنان نسبت به پویایی ساختار کسب و کار خود توجه داریم .


وقتی چشم انداز مشخص نیست سازمان توان تصمیم گیری درست را ندارد و نمی تواند نسبت به شایستگی های مورد نیاز خود، کارکنان ، بازار و... انتخاب درست و مناسبی داشته باشد .


به گفته ی این کار آفرین براساس نتایج حاصل از تحقیقات 30 درصد شرکت هایی که چشم انداز و ماموریت خود را تعیین کرده بودند، بازده مالی بیشتری داشتند و موفق عمل کرده اند .
زیرا به صورت دقیق مسیر حرکت خود را در سازمان تعیین و سازمان را برای دستیابی به اهداف بسیج کرده بودند .وی تاکید میکند : وقتی چشم انداز مشخص نیست سازمان توان تصمیم گیری درست را ندارد و نمی تواند نسبت به شایستگی های مورد نیاز خود ،کارکنان ، بازار و ...انتخاب درست و مناسبی داشته باشد .


تدوین چشم انداز در اتاق بسته ممنوع


یکی از مشکلاتی که سازمان ها دارند، نوشته شدن چشم انداز و ماموریت سازمان پشت درهای بسته است .
خانجانی با تایید این مساله قابل تعمق می گوید :چشم انداز باید براساس تحقیقات بازار با مشارکت نیروهای سازمان نوشته شود، در غیر این صورت کارکرد لازم را نخواهد داشت .
وی اعتماد سازی را مهمترین عامل موفقیت کسب و کار خود عنوان میکند و می گوید : آنچه باعث ایجاد اعتماد بین کارکنان و مشتریان نسبت به سازمان می شود، توانمندسازی مدیران سازمان به مهارت های مورد نیاز یک کسب و کار موفق است .
وجود مهارت در بین مدیران و اعضای سازمان باعث آسودگی خاطر، جلب و جذب اعتماد مشتری نسبت به انجام کار توسط یک تیم حرفه ای می شود .این ارزش در چشم انداز سازمان ما از ابندا تعریف شده بود

گروه امنیتی سما

اموزش هک - تکنیک های هک و امنیت گروه امنیتی سما
  • بنا به سوالات زیاد و درخواست های زیادی که انجام شده بود، امروز با آموزش دسترسی به دارک وب با Tor در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ابتدا تعریفی داشته باشیم از دارک وب : ( آموزش دسترسی به دارک وب با Tor ) دارک وب ( Dark Web ) چیست؟ Dark Web یک […] نوشته آموزش دسترسی به دارک وب با Tor اولین بار در گروه امنیتی سما. پدیدار شد.

  • در این بخش با دانلود دوره آموزش فایروال Checkpoint در خدمت عزیزان خواهیم بود. شرکت چک پوینت (Check Point)، در سال ۱۹۹۳ توسط گیل شوئد (Gil Shwed) و دوستش شلومو کرمر (Shlomo Kramer) تأسیس شد.( فایروال Checkpoint ) مقر مرکزی این شرکت در شهر تل‌آویو واقع‌ شده است و دفاتری نیز در آمریکا، بلاروس، سوئد، […] نوشته دانلود دوره آموزش فایروال Checkpoint اولین بار در گروه امنیتی سما. پدیدار شد.

  • دوره CompTIA PenTest + یک گواهینامه سطح متوسط در زمینه مهارت های حرفه ای امنیت سایبری است به منظور تسلط کامل بر شناسایی، بهره برداری، گزارش و مدیریت آسیب پذیری های شبکه پایه گذاری شده است. CompTIA PenTest + تنها آزمون تست نفوذ است که در مرکز تست PUE در VUE انجام شده است، سوالات […] نوشته دانلود دوره CompTIA PenTest + اولین بار در گروه امنیتی سما. پدیدار شد.


گروه امنیتی سما